Facebook YouTube E-mail
Home OSTATNÍ Lukáš Motal absolvoval svou jarní druholigovou premiéru v základní sestavě ševců.
formats

Lukáš Motal absolvoval svou jarní druholigovou premiéru v základní sestavě ševců.

Publikované dne Čtvrtek,Duben 26, 2012 podle v OSTATNÍ

O druhou jarní výhru se pokusí ševci tuto sobotu proti Sokolovu. Zlínští by rádi navázali na předchozí výkon z Jihlavy a definitivně si potvrdili druholigovou příslušnost i pro další sezonu. Chybět by u toho neměl ani Lukáš Motal, jenž minulý týden absolvoval svou jarní druholigovou premiéru v základní sestavě ševců.

„Naše venkovní výsledky nejsou v této sezoně příliš dobré, hráli jsme u třetího týmu tabulky, podařilo se nám u něj získat bod, takže si myslím, že s tímto zápasem můžeme být jako mužstvo spokojení,“ vrátil se ještě k duelu na Vysočině zlínský středopolař.

Jeho zařazení do základní sestavy bylo tak trochu překvapením a příliš jej nečekal ani samotný hráč. „Asi mi pomohlo, že se nám v předchozích zápasech nepodařilo uhrát takové výsledky, jaké jsme si představovali, takže trenéři udělali nějakou změnu. Já jsem na svou šanci trpělivě čekal celé jaro a jsem rád, že přišla,“ nezastíral Lukáš Motal.

Sám však přiznal, že dlouhá druholigová pauza na jeho výkonu byla zkraje střetnutí přece jen patrná. „Je rozdíl hrát třetí ligu za juniorku a druhou ligu, kde jsou přece jen kvalitnější a vyspělejší mančafty. Ze začátku jsem se trochu hledal, nebylo to úplně optimální, ale ve druhé půli jsem se do toho dostal,“ bilancoval 22letý fotbalista.

Tomu svědčila i atmosféra předchozího zápasu hraného v podvečerním termínu pod umělým osvětlením a před solidní diváckou kulisou. „V Jihlavě se hraje vždy dobře. Mají pěkný stadion, vhodně zvolený čas výkopu a chodí tam i slušný počet diváků. Navíc domácí jsou ve hře o postup, takže utkání mělo náboj,“ pochvaloval si Lukáš Motal.

Před sobotním duelem se Sokolovem na Letné věří, že v podobném duchu se bude odehrávat i zápas 25. kola. „Bod z venku chceme před našimi fanoušky potvrdit. Má být hezké počasí, myslím si, že předchozím výsledkem bychom je mohli nalákat a věřím, že proti Sokolovu uspějeme. Ještě nám pár bodíků nám k jistotě chybí a čím dřív je získáme, tím lépe,“ přeje si zlínský středopolař.

Zároveň však uznává, že rozjetý Baník v žádném případě nebude snadným soupeřem. Svědčí o tom i postavení Západočechů v tabulce, kteří na postupové příčky ztrácejí pouhé tři body. „Mají hodně silový mančaft, vysoké a urostlé hráče, o které se mohou opřít třeba při standardkách.  Na to si musíme dát pozor. My ale hrajeme doma a doufám, že další body už před našimi diváky neztratíme,“ dodává Lukáš Motal.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 

Žádné odpovědi

  1. pepa

    ještě přidat nějakou branku a bude to OK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© Oficiální stránky klubu TJ Skaštice
credit