Home A-TÝM Derby zvládly lépe Kvasice
formats

Derby zvládly lépe Kvasice

Publikované dne Neděle,Září 27, 2015 podle v A-TÝM

V osmém kole probíhajícího ročníku soutěže 1.A třídy skupiny B Zlínského kraje na sebe narazilo naše mužstvo na regionálního soka, týmu z nedalekých Kvasic. Oba týmy, preferující kombinační fotbal, předurčil vývoj dosavadního ročníku k souboji o druhou příčku. Naši hráči chtěli navázat na předchozí dvě vítězná kola a plně bodovat i v souboji s Kvasicemi. V regionálním derby si nakonec odvezli všechny tři body za výhru naši hosté a mohli tak oslavit posun na průběžné druhé místo tabulky.

Začátek utkání patřil našim hostům, kteří byli aktivnější na míči, důraznější a svojí bojovností si vytvářeli územní převahu, ale bez brankových příležitostí. Postupem času naši fotbalisté ale začali přebírat otěže prvního poločasu, ovládli střed hřiště a začali svého soupeře přehrávat.Skaštice začaly zvyšovat své otáčky, vytvářely si postupně sílící tlak, ale paradoxně to byli hostující hráči, kteří otevřeli skóre zápasu. Zbytečná ztráta našich hráčů ve středu hřiště stála domácího gólmana Stýbla215-ti minutovou neprůstřelnost. To útočník KUČERA dokázal vytěžit z minima maximum, když si navedl míč na střed hřiště a z hranice 25 metrů nic nevymýšlel, vystřelil a jeho pokus skončil až za zády domácího brankáře. Domácí hráči vrhli vše za vyrovnáním a do konce poločasu si vytvořili několik dobrých příležitostí ke vstřelení gólu. Ančinec si narazil s Konečníkem a v tváří v tvář s Belzou nedokázal svoji velkou šanci gólově proměnit. Podobně si o chvíli později vedl Frýdl. Další šancí domácích na vyrovnání byl přímí kop Konečníka, ale jeho pokus ze slibné vzdálenosti jen kousek minul bránu. Výsledek se neměnil ani po Dundově projektilu mířícím do šibenice, kdy mu v cestě stál skvělý zákrok hostujícího gólmana. Poslední šanci na vyrovnání v prvním poločase měl Sova, který si našel na zadní tyči Konečníkův centr, ale nemířil přesně a přestřelil. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 1:0 pro Kvasice.

Do druhé půle nastupovali naši hráči s vidinou zvrátit nepříznivý stav na svoji stranu. Začátek byl spíše boj o střed pole a hra se odehrávala spíše mezi šestnáctkami. Hosté bránili svůj výsledek a spoléhali se na své rychlé protiútoky. Jeden takový, do již otevřené obrany domácích, v počtu tří útočících hráčů na jednoho bránícího hráče, nevyřešili ideálně a skóre zůstávalo stále stejné. Skaštice se do šancí dostávaly především z pravé strany přes aktivně hrajícího Bublu. Šancí na vyrovnání si naši hráči vytvořili hned několik, ale žádný neskončil až v síti. Když už se Skašticím podařilo hostujícího gólmana překonat, zastoupil jej hned několikrát svojí defenzivní dominancí obránce Šilinger. Vůbec největší domácí šancí byla akce ze 70 minuty. Hosté zahrávali standardní situaci a odvrácený míč domácí dokázali zužitkovat v rychlý protiútok tak, že Sova postupoval s Frýdlem sám na gólmana. Sova namísto přihrávky na svého volného spoluhráče zvolil zakončení přes vybíhajícího Belzu, ale jeho pokus skončil mimo bránu. Konečnou podobu výsledku na 2:0 upravil střídající hráč Kvasic NGUYEN. V poslední minutě zahrávali domácí rohový kop, na který přiběhl svým spoluhráčům pomoci i gólman Stýblo. Kvasice tuto standardku ubránily.Vysvobozením jim byl razantní odkop až na volného Nguyena, kterému nestál v cestě už žádný bránící hráč a nebyl pro něj tedy už vůbec žádný problém dovést míč až do prázdné brány.

Naši fotbalisté budou moci své bodové zaváhání napravit v příštím kole, kdy zajíždějí k momentálně poslednímu celku soutěže, týmu Březolup. Utkání začíná v 15:00 hod v neděli 4.10.2015.

Skaštice – Kvasice 0:2 (0:1)

Branky: 30. Kučera, 90. Nguyen Minh Duc

Žluté karty: Menšík, Frýdl R. – Lepša