Home B-TÝM Skaštice B mohly v poslední minutě vyrovnat, ale penaltu neproměnily

Skaštice B mohly v poslední minutě vyrovnat, ale penaltu neproměnily

Publikované dne Neděle,Říjen 4, 2015 podle v B-TÝM

Divácky atraktivní utkání se hrálo v neděli odpoledne v Těšnovicích. Diváci viděli celkem 5 branek, individuální chyby na obou stranách  a nakonec neproměněný pokutový kop, který rozhodl o těsném vítězství domácího týmu.

Utkání začalo lépe pro domácí hráče. Navrátilův odkop zablokoval Mršťák a postupoval na bránu. Byl  atakován vracejícím se obráncem, ovšem na šestnáctce našel volného POCHYLÉHO, který usměrnil míč k tyči. Hosté se ale z inkasované branky postupně začali oklepávat. Do zápasu je dostala i vyrovnávající branka, kdy si GAHURA naskočil na přesný centr a vyrovnal. Poté zkoušel z velké dálky přehodit brankáře Maceju Rosecký, ale domácí brankář stačil míč vytěsnit na roh. V této fázi hry bylo hostující mužstvo lepší v kombinaci a hrálo se hlavně na půli domácích. Dobrou příležitost na vstřelení vedoucí branky měl Kvasnička, ale jeho přímý kop se jen otřel o vnější tyč. Od 30. minuty to zase byli spíše hráči Těšnovic, kteří udávali tempo hry. Po pěkné přihrávce mezi stopery se řítil na brankáře Vymětala domácí útočník, ale gólman Skaštic dobře zasáhl. O pár chvil později ale už nedokázal zneškodnit nájezd MRŠŤÁKA, který byl u náhodného odkopu dříve než hostující stopeři a prostřelil Vymětala. Hned vzápětí ale měli hosté vynikající příležitost na vyrovnání. Gahura utekl po levé straně a našel na hranici penalty zcela volného Ježáka. Tomu se ale zakončení vůbec nepovedlo a Maceja jeho slabou střelu ukryl do náručí.

První dvacetiminutovka druhé půle patřila jasně Těšnovicím. Domácí hráči zatlačili svého soupeře na jeho polovinu. Hostům se nedařilo dostat do tempa. Chyběl jim důraz a přesnost ve hře. Ale brankář Skaštic Vymětal byl pozorný a všechny nebezpečné situace před svou bránou úspěšně vyřešil. Střely , na které nedosáhnul pak šly mimo bránu. A tak se postupně začalo hrát opět podle hráčů Skaštic. Začali se více tlačit na soupeřovu polovinu hřiště. Střelu Gahury s námahou zneškodnil brankář Těšnovic. Vyrovnání přišlo v 72. minutě. To domácí brankář Maceja nedokázal zpracovat přihrávku od svého spoluhráče a míč mu pod nohou projel až do brány. Z další akce se ocitl v dobré pozici Rosecký, ale jeho křižná střela byla zablokována na roh. A tak to byli opět domácí, kteří se potřetí v zápase ujali vedení. POCHYLÝ si naběhl na centr a střelou k tyči rozvlnil síť. Hosté měli 10 minut na vyrovnání a tak se začalo hrát převážně na jednu bránu. Velkou příležitost na vyrovnání měly Skaštice minutu před koncem utkání. K penaltě se postavil Kvasnička, ale válku nervů prohrál a nechal vyniknout domácího brankáře Maceju, který tak se svými spoluhráči mohl oslavit vítězství.

Těšnovice – Skaštice B 3:2 (2:1)

Branky: 2., 78. Pochylý, 40. Mršťák – 7. Gahura, 72. Maceja vlastní

Rozhodčí: Caletka

Sestava Skaštic B:

Vymětal L. – Olbert, Navrátil (77. Brada), Vymětal A., Sedlák – Dvořák (60. Frýdl M.), Kvasnička (K), Bubla P., Rosecký – Gahura, Ježák

Trenér: Lukáš Motal

Sestava Těšnovic:

Maceja – Novotný (K), Lehkoživ (82. Šafařík), Černý, Šojdr (32. Halamíček) – Majkrič (46. Pernorio), Pochylý, Židlík, Řehák – Mršťák, Mrázek (85. Konečný)

Trenér: Michal Hradil