Facebook YouTube E-mail
Home HOŠANI SKAŠTICE Vítej zlatý hattricku!!!
formats

Vítej zlatý hattricku!!!

kluciSvátky nesvátky naši futsálisté vyrazili dobývat palubovku holešovské tělocvičny v tradičním štěpánském turnaji memoriálu Petra Kasaje. Tým Hošanů ze Skaštic patří mezi tradiční účastníky tohoto turnaje a po druhém svátku vánočním letošního roku, týmem nejúspěšnějším. Našemu zkušenému týmu se podařilo dobýt turnaj již po třetí v řadě a zkompletovat tak sbírku zlatého hattricku.

Na turnaj bylo přihlášeno 8 týmů, které byly rozlosovány do dvou základních skupin. Skupina A s týmy Juniorka Holešov, DFM Support FC, Zlínský balet a KSK Holešov H2O a skupina B s týmy Hošani Skaštice, Bianconeri, Bílí Tygři Holešov a Leguan Přerov. Systémem turnaje bylo odehrát ve skupině zápasy týmů „každý s každým“, kdy vítězové skupin se mohli těšit přímo na finálový zápas a na týmy skončivši na druhém místě, čekal zápas o bronz.

Ve svém prvním zápase na turnaji narazili naši borci na neznámého protivníka týmu Bianconeri z Holešova. Tým Bianconeri hraje prvním rokem futsal v okresním přeboru Kroměříž „B“ právě v holešovské hale, tudíž místní prostředí dobře zná. Hošani se na začátek turnaje s papírově slabším týmem pomaleji dostávali do tempa, ale i přes to vše si v poklidu dokázali s protivníkem poradit rozdílem 3:1 a zvládli tak vítězně vstup do turnaje. Do druhého zápasu naskočili Hošani proti již dobře známému protivníkovi a to Bílým Tygrům z Holešova jako reprízu finále minulého ročníku, kdy dokázali Hošani Tygry udolat až v penaltovém rozstřelu. Tým ze Skaštic byl po prvním zápase již rozehraný a na výkonu mužstva to bylo znát, když svoje soky z Holešova dokázali poměrně snadno porazit rozdílem 4:1 a měli výborně nakročeno k celkovému vítězství ve skupině B. Po odehraných zápasech druhého kola základních skupin a před posledním zápasem s týmem Leguanem z Přerova měli naši borci již jistotu účasti ve finálovém zápase a mohli si tedy dovolit i pohodlí v podobě prohry v posledním zápase skupiny. Na takové výsledky ale náš tým hrát neumí a do soupeře z Přerova se pustil, jak je mu to vlastní. Tedy hodně ofenzivně. Technicky dobře hrající futsálisté z Přerova nenašli recept na výborně rozjetý válec Hošanů a musel se podrobit rozboru své hry poměrem 5:2. Naši futsalisté tedy vyhráli i třetí a poslední utkání ve skupině a mohl se těšit na finále s nejlepším týmem skupiny A. Tím se stal tým vedený Zdeňkem Grygerou – Juniorka Holešov. Ještě než mohl být rozehrán finálový zápas, sehrál se zápas o 3. místo a to mezi týmy Zlínský balet a Bílý Tygři Holešov. Tento zápas vyšel lépe hráčům ze Zlína a ti tak mohli slavit bronzové umístění v celém turnaji. Po předposledním zápase dne mohl být rozehrán ten nejdůležitější – finále.

Proti zkušenému protivníkovi nastoupil náš tým s pokorou a zdravým respektem a to se jim hned ze začátku vymstilo. Právě nejzkušenější soupeřův hráč Zdeněk Grygera otevřel na úvod gólový účet zápasu v neprospěch našeho týmu. Hošani poprvé v turnaji prohrávali a museli otáčet výsledek. Svého soupeře zavřeli na vlastní polovině a mačkali jej svou typickou kombinační hrou. Nakonec se jim podařilo dvěma góly zápas otočit a vyhrát tak nejtěsnějším výsledkem 2:1.

Po závěrečné siréně tak mohly odstartovat oslavy dalšího úspěchu skaštických futsálistů.

Sestava:

Vymětal Lukáš – Motal Tomáš, Jugas Jakub, Janalík Michal, Sova Antonín – Motal Ladislav, Motal Lukáš, Konečník Zdeněk ml., Vymětal Radim.

Trenér:

Konečník Zdeněk st., Motal Josef.

Fotogalerie:

http://sovaant.rajce.idnes.cz/Memorial_Petra_Kasaje-Stepansky_turnaj_v_salove_kopane-26.12.2014_Holesov/

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© Oficiální stránky klubu TJ Skaštice
credit