Facebook YouTube E-mail
Home A-TÝM Áčko rozhodlo o své výhře nad Holešovem v poslední desetiminutovce
formats

Áčko rozhodlo o své výhře nad Holešovem v poslední desetiminutovce

Publikované dne Pondělí,Červen 6, 2022 podle v A-TÝM

Skaštice dokázaly otočit derby s Holešovem v poslední 10 minutách hry. Soupeř tak bude muset zabojovat o záchranu v soutěži v posledních dvou kolech. Poprvé, po svém konci, se na trenérské lavičce ve Skašticích představil Roman Kolenič. Teď už ovšem v barvách soupeře.

Domácí šli do utkání s cílem zvítězit a natáhnout tak svou bodovou sérii. Ovšem soupeř hraje o záchranu a bylo jasné, že do utkání vloží všechny své fyzické síly. To se také potvrdilo. Snahu Holešova ještě navýšila jejich první branka, která přišla už v 5. minutě hry. Domácí zahráli malou domů, kterou vystihl útočník Kovář. Jeho střela se od tyče odrazila k dobíhajícímu KŘENKOVI, pro něhož nebyl problém uklidit míč do poloprázdné brány. Skaštice se dostávaly do tempa pomaleji. Velkou  příležitost na vyrovnání měl Vymětal, který zakončoval z malého vápna, ale pouze do rukavic brankáře Janalíka. Domácí měli ve druhé části první půle častěji balón ve své moci, ale šanci měl pouze ještě Zavadil, který sám před brankářem netrefil levačkou míč.

Ve druhé půli pokračovali hosté ve slušném výkonu. Hra se odehrávala převážně ve středu pole a domácí hráčům se nedařilo najít recept k překonání hostující obrany. Oživení přinesl střídající Červenka. Jeho střelu musel konečky prstů zneškodnit brankář Janalík. Skaštický záložník byl i nadále hodně aktivní a snažil se prohánět pravou stranu hostující defenzivy. Ovšem velké šance přišly na druhé straně hřiště. Holešovský útočník Kovář se dvakrát ocitl zcela sám před brankářem Vrbou. Ten ovšem potvrdil svou formu a nedovolil exligovému útočníkovi skórovat a nejspíše tak definitivně utkání rozhodnout. S přibývajícím časem vsadili domácí vše na jednu kartu. To se jim vyplatilo. ČERVENKA byl za svůj výkon odměněn vyrovnávající trefou. Ještě před gólovou střelou posoudil rozhodčí střet brankáře Janalíka s domácím Motalem jako dovolený a branku tak uznal. O dvě minuty později bylo před hostující bránou ještě rušněji. Opět Červenka utekl po levé straně a následnou přihrávkou se snažil najít své spoluhráče. Po odehrání míče byl ale atakován obráncem. Tento souboj posoudil rozhodčí jako penaltový. I přes protesty soupeřových hráčů si stál rozhodčí za svým a KONEČNÍK tak poslal svůj tým do vedení. V posledních minutách vrhl soupeř všechny síly do útoku a snažil se o vyrovnání. V nadějných pozicích zakončovali Kovář, Vasiljev  a Polomík, ale ani jeden nedokázal dostat míč za záda dobře chytajícího Vrby. A tak utkání rozhodl KONEČNÍK, který využil toho, že holešovský brankář Janalík šel pomoci svým spoluhráčům do útoku a nechal zcela volnou bránu.

Emotivní utkání tak dopadlo lépe pro naše barvy a v dalším kole budou naši hráči bojovat o další divizní body na hřišti Bzence. Holešov odehraje další záchranářský souboj s Valašským Meziříčím.

Skaštice – Holešov 3:1 (0:1)

Branky: 85. Červenka, 87. z pen., 90+6. Konečník – 5. Křenek

Žluté karty: Látal – Janalík, Kovář, Pavelka

Rozhodčí: Lukašík – Mankovecký, Šimoník

Delegát: Prokop

Diváci: 250

Sestava Skaštic:

Vrba – Berčík, Glozyga, Štěpják, Sedlák (46. Menšík) – Látal (68. Petrúsek), Motal L., Frýdl (94. Zůvala), Vymětal (46. Červenka) – Zavadil (85. Motal T.), Konečník (K)

Trenér: Lukáš Motal

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© Oficiální stránky klubu TJ Skaštice
credit