Facebook YouTube E-mail
Home OSTATNÍ Lukáš Motal měl z vítězné branky proti Zlínu hodně smíšené pocity
formats

Lukáš Motal měl z vítězné branky proti Zlínu hodně smíšené pocity

Publikované dne Pátek,Červenec 15, 2011 podle v OSTATNÍ

Po úspěšné půlroční misi v Hlučíně se vrátil Lukáš Motal zpět do Zlína. Talentovaný středopolař okusil ve slezském klubu, jak chutná druholigový fotbalový chlebíček a nyní by rád nastřádané zkušenosti uplatnil i ve žlutomodrém dresu.

„Předchozí půl rok hodnotím určitě pozitivně, i když se sestoupilo. Na druhou stranu naše ztráta byla po podzimu tak velká, že jsme na tuto možnost byli hned od začátku připraveni,“ připomíná Lukáš Motal, že Hlučínu se ani přes zlepšené výkony v jarní části sezony nepodařilo druhou ligu zachránit.

On sám si ale nemohl stěžovat. Exzlínským trenérem Jiřím Bartlem byl vytěžován poměrně často, takže záměr, s nímž na hostování do slezského klubu odcházel, naplnil do puntíku. „Odehrál jsem 15 zápasů, nastupoval jsem od začátku, postupně jsem sbíral zkušenosti a po této stránce se mi angažmá v Hlučíně určitě vyplatilo,“ nemá pochyb zlínský záložník.

Na vlastní kůži tak konečně mohl pocítit rozdíl mezi druhou a třetí ligou. Loni na podzim totiž ve zlínské juniorce opakovaně potvrzoval, že svou kvalitou již třetí ligu převyšuje, v našlapané zlínské sestavě ale neměl jistotu, že by se větší porce druholigových startů skutečně dočkal.„Pro mě to byla výborná příležitost ověřit si, zdali na druhou ligu skutečně mám,“ pokračuje 21letý fotbalista.

A vzápětí pokračuje. „Ze začátku mi to chvíli trvalo, protože určitý skok mezi jednotlivými soutěžemi skutečně byl, ale postupem času se to dostávalo do těch správných kolejí. Bylo to dáno i tím, že mužstvo se v Hlučíně tvořilo přes zimu úplně nové a bylo zapotřebí chvíli počkat, než si vše sedne tak, jak má,“ hodnotí Lukáš Motal.

A přestože sestup Slezanů se každým odehraným kolem stával více a více neodvratný, užil si i spoustu fotbalové radosti. „Asi nejsilnějším zážitkem byla výhra nad postupující Duklou. To od nás nikdo nečekal,“ připomíná šikovný středopolař asi největší úspěch týmu v odvetné části druholigové soutěže.

Velmi zajímavý pak byl pro něj také zápas proti mateřskému Zlínu. Jediného druholigového gólu během svého hostování se totiž dočkal paradoxně proti ševcům. Navíc to byla v závěru střetnutí branka vítězná. „Ten gól měl pro mě hodně zvláštní příchuť a měl jsem z něj velmi smíšené pocity. Na jednu stranu jsem měl pochopitelně z branky radost, na druhou stranu jsem věděl, že to klukům moc nejde a porážka v Hlučíně určitě Zlínu příliš nepomohla,“ správně vytušil hráč, který se s prvním mužstvem ševců připravuje již od svých 19 let.

Teď se tedy vrací na Letnou zpět. Ale už do hodně pozměněného mužstva vedeného novým trenérem Skácelem, pod nímž na podzim roku 2008 zaznamenal v první celostátní lize starších dorostenců úctyhodných jedenáct branek. „Změny jsou podle mě pozitivní. K týmu přišel nový trenér, přinesl některé nové věci, což vždy dodá každému v kabině potřebný impuls,“ vypozoroval Lukáš Motal.

Sám však tuší, že na svém postu bude mít co dělat, aby se přes konkurenci zkušených hráčů Romana Dobeše a Tomáše Polácha prosadil do mistrovských zápasů.„Je mi jasné, že mě nečeká nic lehkého. Nicméně trenér nám hned na začátku řekl, že ne všichni budou moct odehrát všechna utkání. Já proto musím být připravený v případě nějakých problémů zaskočit a odvézt adekvátní výkon. Rád budu za jakoukoliv šanci,“ ubezpečil někdejší mládežnický reprezentant.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© Oficiální stránky klubu TJ Skaštice
credit