Facebook YouTube E-mail
Home A-TÝM Skaštice postoupily v Mol Cupu do 1. kola
formats

Skaštice postoupily v Mol Cupu do 1. kola

Publikované dne Neděle,Červenec 28, 2019 podle v A-TÝM

Skaštice dále přepisují svou historii. V sobotu poprvé startovaly v celorepublikovém poháru Mol Cup a byl z toho, po dramatickém boji, postup do 1. kola. V tom do Skaštic zavítá druholigová Líšeň.

Ještě před úvodním hvizdem rozhodčího Mrázka proběhlo slavnostní otevření zrekonstruované hrací plochy. Předseda klubu společně se starostou obce přestřižením pásky vpustili hráče na nový trávník. Poté už ale obě mužstva rozehrála velmi kvalitní fotbalovou partii. Domácí mužstvo se svého zkušenějšího soka nezaleklo a díky hlavičce Tomáše Motala mohlo jít brzy do vedení. Ale míč jen o centimetry minul Doležalovu bránu. Postupem času i hosté začali ohrožovat domácí bránu. Byli častěji v držení míče, ale domácí hráči kvalitní defenzivou narušovali jejich akce. Naopak Skaštice nevynechaly žádnou příležitost k ohrožení brány soupeře. Dokonce se domácím podařilo jít do vedení. Po rohovém kopu se dostal míč k volnému ZAVADILOVI a ten tvrdou střelou propálil shluk hráčů před hostující bránou. Kvalitní a zajímavý fotbal se hrál i po úvodní brance. Domácí hráči se snažili narušovat rozehrávku hostujícího mužstva a v některých momentech se jim to dařilo. Ale následné kontry do otevřené obrany nedokázaly Skaštice dohrát až do úspěšného zakončení. Ale i Blansko si vypracovalo velmi dobré možnosti na vyrovnání. Ale domácí obránci společně s brankářem Večeřou jim někdy až na hranici sebeobětování vyrovnat nedovolili.

Druhá půle přinesla ještě větší drama. Domácí stále drželi své těsné vedení. Asi po hodině hry měli hosté komfortní situaci na srovnání stavu. Po faulu na pronikajícího Žáka se totiž pískala penalta v jejich prospěch. Ovšem domácí brankář vystihl směr Bednářovi střeli a balón ukryl ve svých rukavicích. A o pár minut později se hostům dýchalo ještě o něco hůře. Domácí předvedli rychlou akci, která skončila přesnou dorážkou Jana GOJŠE. Hostující trenér po druhé inkasované brance provedl dvojí střídání a na hrot útoku poslal vysokého Hušku. Blansko svou hru více zjednodušilo a zatlačilo domácí mužstvo na svou polovinu. A podařilo se jim i snížit stav. Další střídající hráč URBANČOK se uvedl pěknou technickou střelou, která zapadla přesně k tyči. Domácí ale mohli opět odskočit. Hlavička kapitána Janalíka však skončila pouze na tyči. V závěru se už tlak hostů vystupňoval na nejvyšší stupeň. Skaštice se ale dlouho úspěšně bránily. Až do nastaveného času, kdy si nepohlídaly dlouhý nákop, který propadl až k Traoremu, který byl následně faulován a byla nařízena druhá penalta ve prospěch hostů. Tentokrát vzal odpovědnost na svá bedra ŠTROMBACH a poslal utkání do prodloužení. Diváci tak viděli ještě další porci 30 minut zajímavé podívané. I v prodloužení nebylo nouze o dramatické momenty před oběma bránami. Ovšem únava už se podepsala na obou mužstvech a tempo hry opadlo. Rozhodnout mohly oba týmy, ale tak nějak nechtěně se asi domluvili, že divákům nabídnou i penaltový rozstřel.

Ten opět přinesl infarktové momenty pro oba trenéry. V prvních dvou sériích se vyznamenali oba brankáři, kteří vychytali první dva střelce. Poprvé se z penalty prosadil až ve třetí sérii domácí Lukáš Motal. Toho napodobil Huška a bylo srovnáno. V další sérii byli úspěšní oba exekutoři. Jak domácí Frýdl tak blanenský Urbančok. Pátou sérii načal skaštický Tomáš Motal a střelou do pravého rohu opět poslal své mužstvo do vedení. Hostující Traore tak musel skórovat. Tíhu okamžiku však neunesl a střelou, která se otřela o břevno, poslal míč do ochranné sítě. Následně vypukla radost domácích hráčů, funkcionářů a i diváků. Historicky první utkání Skaštic v Mol Cupu, přetavili domácí hráči v postup do dalšího kola. V 1. kole Mol Cupu přivítají Skaštice na svém hřišti druholigový celek Líšně.

Poděkování patří všem divákům, kteří přišli povzbudit naše mužstvo a vytvořili super fotbalovou atmosféru. Už teď je všechny zveme na další pohárové utkání, které se nejspíše odehraje ve středu 14.8. od 17 hodin.

Skaštice – Blansko 3:2 po penaltách (1:0)

Branky: 22. Zavadil, 64. Gojš – 74. Urbančok, 92. Štrombach z pen.

62. min neproměnil hostující Bednář pokutový kop

Penaltu proměnili:

Motal L., Frýdl R., Motal T. – Huška, Urbančok

Penaltu neproměnili:

Konečník, Mynarčík – Buchta, Žák, Traore

Žluté karty: Motal L., Motal T. – Buchta, Huška

Rozhodčí: Mrázek – Pochylý, Slováček

Diváci: 350

Sestava Skaštic:

Večeřa – Bubla L. (83. Beneš), Janalík (K), Motal T., Batík L. – Sova (74. Mynarčík), Motal L., Frýdl R., Gojš (86. Vymětal R.) – Zavadil (90+13. Krejčíř), Konečník

Trenér: Roman Kolenič

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© Oficiální stránky klubu TJ Skaštice
credit