Facebook YouTube E-mail
Home A-TÝM Skaštice se dostaly do čela Divize
formats

Skaštice se dostaly do čela Divize

Publikované dne Neděle,Říjen 4, 2020 podle v A-TÝM

V sezóně 2012/2013 hrály Skaštice I.B třídu a byla to jejich první sezóna v Krajských soutěžích. Jejich sobotní soupeř HFK Olomouc ve stejném ročníku patřil k předtím týmům druhé ligy. Od této sezóny se ale v obou klubech hodně změnilo a v sobotu tak poprvé v historii zavítal soupeř z Olomouce do Skaštic, aby zde sehrál další divizní zápas.

V předsezóních prognózách by byl nejspíše tento duel uveden jako jednoznačná záležitost. Jenže průběžné výsledky, ale také vypsané kurzy sázkovými bookmakery, pasovaly do role favorita tohoto utkání domácí tým. To se snažili hosté změnit a v prvních minutách zápasu si vytvořili mírnou herní převahu. Hned první rohový kop přinesl rozruch před domácí bránou, ale stoper Motal dokázal odkopnout míč do bezpečí. Postupem času ale začali ovládat hru domácí hráči. Hlavně ve středu pole získali převahu a rychlým přechodem do útoku zlobili hostující obranu. Hubrova střela mířila nad bránu a stejně dopadl i přímý kop Konečníka. Další průnik Konečníka už vypadal velmi slibně, ale jeho střela proletěla těsně vedle tyče. Do brány se nevešla ani Motalova střela z přímého kopu. Hosté zahrozili přízemní střelou Krumpolce, kterou domácí brankář vytěsnil pohledem mimo bránu. Skaštice se přece jen v první půli dočkaly vedoucí branky. BENEŠ si vyměnil míč se Zavadilem a střelou do protipohybu brankáře skóroval.

Kdo nestihl začátek druhého poločasu mohl litovat. Nejdříve po chybě v rozehrávce Skaštic nastřelil břevno domácí brány Bernatík. Jak se proměňují šance hned v zápětí ukázal KONEČNÍK, který si naběhl mezi obránce a přehodil vybíhajícího brankáře Olomouce. O pár minut později už bylo vedeních domácích o tři branky. Centr před hostující branku našel KONEČNÍKA, který si zpracoval míč, obešel brankáře a dal svůj druhý gól v zápase.Ale místo toho, aby si domácí v pohodě hlídali své vedení tak nabídli hostujícímu týmu možnost ke zdramatizování utkání. Nejprve po zaváhání domácí obrany s přehledem obstřelil brankáře Martin VYSKOČIL. A o 10 minut později nařídil rozhodčí přísnou penaltu, kterou proměnil BERNATÍK. Nějakou naději Olomouce na bodový zisk ale utnul jejich záložník Regec, který během dvou minut obdržel dvě žluté karty a musel tak opustit hrací plochu. Navíc jeho druhý faul potrestal precizně provedeným přímým kopem domácí Lukáš MOTAL a Skaštice opět odskočily. Na další snížení stavu už neměli hosté síly a tak si Skaštice připsaly vítězství, které je i díky výsledkům, jejich dalších soupeřů, vyšvihlo na první místo Divize.

Skaštice – HFK Olomouc 4:2 (1:0)

Branky: 28. Beneš, 47., 53. Konečník, 73. Motal L. – 61. Vyskočil Martin, 69. Bernatík z pen.

Žluté karty: Beneš, Batík – Buček, Vyskočil, Forch

Rozhodčí: Mach – Marinč, Šimoník

Delegát: Lenfeld

Diváci: 48

Sestava Skaštic:

Večeřa – Beneš, Glozyga, Motal T., Batík (61. Bubla) – Sova (59. Drábek), Motal L., Frýdl, Hubr – Zavadil (70. Vymětal R.), Konečník (K)

Trenér: Roman Kolenič

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© Oficiální stránky klubu TJ Skaštice
credit