Facebook YouTube E-mail
Home A-TÝM Trenér Roman Kolenič je s podzimní částí sezóny spokojený
formats

Trenér Roman Kolenič je s podzimní částí sezóny spokojený

Publikované dne Čtvrtek,Prosinec 13, 2018 podle v A-TÝM, OSTATNÍ

kolco

Je to už měsíc, co Krajský přebor ulehl k zimnímu spánku. Trenér „A“ mužstva Roman Kolenič si už užívá zaslouženého zimního volna, ale i přesto si našel volnou chvíli, aby nám odpověděl na několik otázek a trochu zhodnotil uplynulou podzimní část sezóny 2018-2019.

1. Začneme otázkou trochu mimo fotbal. Jak probíhaly oslavy tvých kulatých narozenin? Byly náročné?

Pro mě už je každá oslava náročná :-) Měl jsem takové dvě větší oslavy, ale protože mezi nimi byl dostatečný prostor na regeneraci, tak se to dalo zvládnout :-) Ale abych se přiznal, tak jsem rád, že už je to za mnou :-)

2. Skaštice dosáhly historického úspěchu, když postoupily do Krajského přeboru. Podzimní část se našemu mužstvu vydařila nad očekávání. Jak hodnotíš umístění na 2. pozici?

Jako nováček soutěže jsme po podzimu skončili na druhém místě bod za papírovým favoritem, nasbírali jsme 30 bodů, vstřelili 48 branek a hráli ofenzivní fotbal, který rozhodně nenudil. Dokonce byly i zápasy, kdy jsem si na lavičce připadal zbytečný, protože ten tým šlapal jak hodinky. Takže s podzimem určitě panuje spokojenost, ale všichni dobře víme, že jsme teprve v polovině soutěže a jaro bude pro nás velmi náročné hlavně z toho hlediska, že soupeři už zbystřili, že mají v revíru škodnou :-)

3. S jakými cíli jste do sezóny v KP vstupovali?

Pro nás byl cíl jasný. Zabydlet se v této soutěži dlouhodobě a vyhnout se bojům o záchranu. Já osobně jsem chtěl hrát do 10.místa. No a pokud bychom atakovali první polovinu tabulky, bral bych to jako bonus. Nakonec to dopadlo trošku jinak, ale znova opakuji, jsme si všichni moc dobře vědomi toho, že jsme teprve v poločase a ve finále ten povedený podzim nemusí nic znamenat!

4. Dostal si od vedení dané nějaké konkrétní cíle, které musíte splnit? Ať už počet uhraných bodů, umístění atd.?

Nic takového jsem od vedení nedostal. Řekl bych, že jsme všichni naladění na stejnou notu – hrát útočný atraktivní fotbal.

5. Velmi dobré výkony předváděli naši hráči hlavně v domácím prostředí, kde získali plný počet 21 bodů. Čím si vysvětluješ tuhle vydařenou bilanci? V předchozích sezónách to bylo spíše naopak. Více bodů jsme sbírali na hřištích soupeřů.

To je zajímavá otázka…Vždycky jsem si myslel, že to naše menší hřiště je spíš problém pro nás. Vidím to tak, že my neděláme rozdíly v tom, jestli hrajeme doma nebo venku. Hrajeme pořád stejně, ale doma se nám daří dostat soupeře pod tlak, nemá prostor ani čas na nějakou kombinaci a z toho jsme na domácím hřišti těžili. Mám pocit, že hodně branek jsme vstřelili hned v úvodu domácích zápasů, čímž jsme toho soupeře znejistěli a pak i dorazili.

 6. Byl si něčím v KP překvapen? Ať už mile nebo v záporném smyslu.

Tak nějak to splnilo moje očekávání. Ta soutěž má určitě svoji kvalitu a my si vážíme toho, že ji můžeme hrát.

7. Před sezónou přišli do našeho mužstva 4 nový hráči. Podle jejich vytížení asi zapadli do tvých plánů přímo ukázkově. Splnili tvé očekávání?

Jednoznačně! Roman Večeřa nám přinesl klid mezi tyče, Tom Batík je univerzál, znám ho od žáků a věděl jsem, že nám může pomoci. Honza Gojš nebyl zvyklý hrát tak vysoko, myslím tím postově. V předchozím klubu hrával v obraně, ale my jsme měli jasno od začátku, že ho posuneme o patro výš a byla to správná volba. Ale taky je třeba říct, že má potenciál ještě větší. I když patřil na podzim ke klíčovým hráčům, já mu pořád tvrdím, že odevzdává 70 – 80% toho co je schopen. Pak je tady Šonek (Ondřej Zavadil). Ten naskočil do rozjetého vlaku v pátém kole a hned přesvědčil o svých kvalitách! Přesně ten typ hráče, který nám chyběl! Všichni čtyři navíc mají správný charakter a bez problémů se začlenili do mužstva, což ve Skašticích zase není až takový problém :-)

8. Pro většinu hráčů, z našeho kádru, je KP nejvyšší soutěží, jakou si v dospělém fotbale vyzkoušeli. Měl si před začátkem obavy, že by některý z hráčů tuto kvalitní soutěž nezvládl?

Postupovalo se do KP s tím, ať si to kluci vyzkouší. Nemůžu říct, že bych někomu nevěřil, to určitě ne!! Ale je zajímavé, že až zranění nám potom našlo tu optimální sestavu a vyústilo z toho, že jsme 7 zápasů v řadě vyhráli a logicky nebyl důvod do toho nějak zasahovat. Vybavuji si, jak jsme měli doma před zápasem s Velkýma Karlovicema zraněného Janalíka s Mynarčíkem a navíc odjeli na dovolenou oba stopeři Motal s Lukášem Batíkem. Tak jsme vytvořili úplně novou stoperskou dvojici. Podařilo se nám zvítězit 5:0, následně v Morkovicích 3:0 a doma s Brumovem 5:1. Pak do toho sahej :-)

9. Hráči si svými dobrými výkony udělali v Krajském fotbale slušnou reklamu. Nebojíš se, že by některé tvé svěřence mohli přetáhnout týmy z vyšších soutěží?

Já už jsem to někde zmiňoval. Pokud by byl zájem o některé naše hráče z vyšší soutěže, já jim rozhodně bránit nebudu. Byla by to i skvělá reklama pro Skaštice. Věřím, že bychom si dokázali poradit, kádr máme kvalitní a snad i dostatečně široký. A pokud by opravdu někdo odešel tak by jsme měli být schopni na to zareagovat. Věřím ale, že nikdo neodejde :-)

10. Nemáš obavy, co s týmem udělá dlouhá zimní přestávka?

To je vždycky téma. Hraješ 3 měsíce soutěž a pak půl roku stojíš !!! Začínáš vlastně úplně od nuly. Je to strašně dlouhá doba. Hráči se musí na začátek jara těšit a není to jednoduché vyladit tak, aby to šlapalo. Každý to má postavené nějak jinak. Já preferuji maximálně 4 přípravné zápasy v zimním období. Osvědčilo se nám to v posledních letech a rozhodně na tom nehodláme nic měnit.

11. Nehrozí, že by se hráči dosaženými výsledky uspokojili a zhoršili svůj přístup k fotbalu?

Jsem přesvědčený, že tohle ve Skaštících rozhodně nehrozí!!! To už spíš hrozí, že budu okoukaný já. Vždyť jsem u týmu už pátou sezónu :-)

12. Plánuješ v zimní pauze ještě nějak posílit tým? Nebo naopak víš, že nějaký hráč bude odcházet?

Jak už jsem naznačil v předchozí odpovědi, nemáme potřebu posilovat. Kádr je stabilizovaný, kvalitní a dostatečně široký. Pouze v případě nějakého přestupu by jsme zareagovali. Momentálně ale o žádném odchodu nevím.

13. Koho považuješ za největšího aspiranta na postup do Divize?

Brumov a Luhačovice. Poslední slovo určitě neřekly ani Morkovice. A pokud by těmto týmů komplikovaly situaci Skaštice, budu velmi spokojený :-)

14. Mužstvo v KP trénuješ poprvé. Je v soutěži něco, co by tě nějak  zaujalo? Ať už nějaký tým nebo hráč?

Zaujaly mě Boršice. A to myslím naprosto vážně! Smekám klobouk před těma klukama, jak jedou na zápas s tím, že asi dostanou dardu…neuvěřitelné! Navíc se nesnižují k nějakým tvrdým zákrokům, prostě hrají na co mají. Ale na psychiku těch hráčů to musí být náročné! Třeba u nás působili velmi sympaticky. Jiný tým by si stoupnul v deseti na vápno, ale oni pořád chtěli hrát. Nevím a ani mě nezajímá, co mají za problémy, jenom hodnotím to, co jsem viděl.

15. Na čem by si chtěl v zimní přípravě s týmem nejvíce zapracovat? A bude zimní „dřina“ třeba v něčem jiná než ty předchozí?

Moc se to lišit nebude, teda myslím tu dřinu :-) Shodli jsme se s kolegou Lukášem Motalem, že máme vhodné typy hráčů na to, aby jsme vyzkoušeli i jiný herní systém. Nechceme to nijak lámat přes koleno, ale vyzkoušet a tak nějak vypilovat podle našich představ to určitě budeme chtít. Uvidíme, jak nám budou nahrávat okolnosti. Když se nás sejde v pátek pravidelně 25 na tréninku, musíte ty hráče nějak vytížit.

16. Zimní přípravu už máš naplánovanou? Můžeš prozradit na jaké soupeře narazíme? 

Tohle mám vyřešené vždycky ještě před koncem podzimu. Jsem rád, že se nám konečně podařilo sehnat soupeře z Olomouckého kraje. Usiloval jsem o to už poslední dva roky a dopadlo až ted. Utkáme se v Chropyni s FC Beňov a v Holici s Brodkem u Přerova. Koncem února budeme tradičně na soustředění v Morkovicích, kde máme vytvořeny vynikající podmínky pro přípravu. To, že jsme se dostali výsledky a předvedou hrou do podvědomí fotbalové veřejnosti svědčí i to, že si nás na svou generálku pozval přední tým MSFL Viktoria Otrokovice! Hrát by se mělo na hlavním travnatém hřišti. Naše mužstvo odehraje svoji generálku o týden později ve Fryštáku.

17. Ve kterém podzimním utkání ti mužstvo předvedeným výkonem udělalo radost a které nebylo zrovna podle tvých představ?

Úplně top byl zápas doma s Luhačovicema. Vždycky potěší, když vás pochválí trenér soupeře. Honza Jelínek řekl, že jsme je vůbec k ničemu nepustili a byla to pravda. Navíc Luhačovice mají skvělý tým, rozhodně fotbalovější než Brumov. Velmi dobře jsme hráli také v Morkovicích. Toto byly přesně ty zápasy, jak jsem říkal v úvodu, že jsem byl na lavičce zbytečný :-) No a takový zápas blbec jsme si vybrali v Hluku, ale jak se říká, všechno zlé, je pro něco dobré.

18. Ve Skašticích bude na jaře probíhat rekonstrukce hřiště. Jarní část tak budeme muset odehrát v azylu, který nám poskytl sousední Břest. Jak velká to bude komplikace pro naše mužstvo?

Já osobně v tom nevidím vůbec žádný problém, aspoň se budeme mít na co vymluvit, když nám to na jaře nepůjde :-) Navíc nás čeká 1.5. semifinále poháru KFS Zlín a derby s Kvasicema slibuje početnou diváckou kulisu!

19. Jak už si vzpomněl, v poháru hejtmana ZK jsme postoupili až do semifinále, ve kterém se utkáme s okresním rivalem z Kvasic. Budeš nějak speciálně připravovat své mužstvo na tento zápas? Přece jen zahrát si finále na ligovém stadiónu ve Zlíně je velké lákadlo.

Přesně jak říkáš. Pro všechny hráče je to obrovská příležitost a motivace, takže nijak speciálně je chystat nemusím, oni moc dobře vědí, co je ve hře. Ale přece jenom je to až někdy v polovině jarní části soutěže a je otázka, v jaké sportovní formě se budeme nacházet. No a v neposlední řadě, Kvasice jsou velmi kvalitní tým a já očekávám vyrovnané utkání.

20. Těšíš se na Vánoce? Už máš zařízené dárky?

Nejsem nějaký nadšenec Vánoc, ale těším se, že se sejdeme zase celá rodina. Letos už bohužel bez otce, ale určitě zavzpomínáme a užijeme si to. Tím, že jsou oba synové už starší, tak dárky řešíme spíše praktické. Dá se říct, že až na nějakou maličkost mám dárky vyřešené.

Závěrem bych chtěl popřát všem klidné prožití Vánočních svátků a hodně zdraví v novém roce 2019.

Děkujeme za rozhovor :-)

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© Oficiální stránky klubu TJ Skaštice
credit