Facebook YouTube E-mail
Home B-TÝM Béčko Skaštic bere na úvod dva body
formats

Béčko Skaštic bere na úvod dva body

Publikované dne Sobota,Srpen 5, 2017 podle v B-TÝM

Béčko Skaštic se na úvod střetlo s těžkým soupeřem z nedalekých Němčic. Odvěký rival si v minulé sezóně vyzkoušel Krajskou soutěž I.B třídu a svou kvalitu potvrzoval i v sobotním duelu. Utkání se původně mělo hrát v Němčicích, ale tam je trávník v regeneraci a tak se oba soupeři dohodly na výměně pořadatelství.

Přítomným divákům se utkání muselo líbit hned od začátku. Oba týmy vyznávají technickou kombinační hru, takže byly k vidění pěkné fotbalové momenty a zajímavé akce. Hosté v prvních minutách hry byli častěji v držení míče a domácím ho půjčovali jen sporadicky. Ovšem Skaštice dobře bránily střední pásmo a hosty k ohrožení své brány moc nepouštěly. A když se Němčicím podařilo dostat až do pokutového území postavil se jim do cesty spolehlivý brankář Lukáš Vymětal. Postupem  času se začali více tlačit do ofenzivy i domácí hráči, ale vyzrát na obranu Němčic se jim také nepodařilo. Na góly si tedy diváci museli počkat až do druhé půle.

Ve druhé části hry se jako první prosadil domácí střelec KONEČNÍK, který svou střelu poslal přesně pod břevno mimo dosah brankáře. Hra se postupně začala zrychlovat a více přelévat ze strany na stranu. Další branka padla opět do hostující sítě, když střídající MOTAL využil nabídku Radima Vymětala. Ovšem dvoubrankové vedení vydrželo domácím jen 3 minuty. V závaru před Vymětalovou bránou se nejlépe zorientoval jeho bratranec hrající v dresu soupeře a zdramatizoval svou trefou utkání. V poslední půlhodině hry utkání gradovalo. Všichni hráči sebrali v teplém počasí zbytek sil a snažili se pro svůj tým zajistit co nejlepší výsledek. Ve výhodě byli domácí a to hlavně po další brance KONEČNÍKA, který uklidil přímý kop nechytatelně do sítě. Skaštice tak znovu vedly o dvě branky. Ale tento stav vydržel jen minutu. To se na pravé straně uvolnil hostující Ondřej ZAORAL a své sólo zakončil střelou kolem domácího brankáře 3-2. Kontaktní branka Němčic znamenala, že závěr zápasu se odehrál ve znamení velkého tlaku hostů vyrovnat. Ale rozhodnutí měl na kopačce domácí Konečník, který ve své velké příležitosti tentokrát selhal. A o chvíli později tato neproměněná možnost bolela ještě více. Němčicím se povedla akce po straně a následnou přihrávku před bránu uklidil do brány hostující legenda Radek POSPÍŠILÍK. Utkání nadprůměrné úrovně tak skončilo asi zaslouženou remízou. V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější domácí hráči. Rozhodující penaltu obstarala teprve šestnáctiletá naděje Skaštic Zdeněk Zaoral, který odehrál své první mistrovské utkání v mužské kategorii.

Skaštice B – Němčice 4:3 pp (0:0)

Branky: 52., 79. Konečník, 59. Motal T. – 62. Vymětal A., 80. Zaoral O., 89. Pospíšilík

Žluté karty: Pitron, Bubla, Vlkolenszki – Srovnal, Vymětal A.

Rozhodčí: Závojský

Diváci: 130

Sestava Skaštic B:

Vymětal L. – Bubla P., Glozyga, Vymětal R., Pitron – Brada (62. Zaoral), Konečník, Kvasnička (K) (75. Škrabana), Vlkolenszki – Ruman, Ježák (55. Motal T.)

Trenér: Lukáš Motal

Sestava Němčic:

Mánek – Darebník, Holý, Kříž, Němec (66. Darebníček Roman.) – Zaoral O., Kadlec, Vymětal A. (72. Čechák), Zaoral J. – Srovnal (46. Pospíšilík), Darebníček Radim (K)

Trenér: Filip Štěpánek

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© Oficiální stránky klubu TJ Skaštice
credit