Facebook YouTube E-mail
Home A-TÝM Chceme hlavně zlepšit zázemí, říká předseda Motal
formats

Chceme hlavně zlepšit zázemí, říká předseda Motal

Publikované dne Úterý,Červen 23, 2009 podle v A-TÝM, B-TÝM, OSTATNÍ

Fotbalový klub TJ Skaštice si v sobotu 20. června připomněl 20 let působení na regionální scéně. Týdeník Našeadresa Kroměřížsko vám přináší rozhovor s jeho současným předsedou a hráčem Ladislavem Motalem

Jaký máte na dnešní významný den připravený program?

V jedenáct hodin jsme měli výroční schůzi. V jednu hodinu pak bude následovat zápas dorostu Skaštic proti Žalkovicím. Po nich přijdou na hřiště staří páni stejných týmů a nakonec se utkají muži Skaštic se starými pány Hanácké Slávie Kroměříž.

Když zalovíte v paměti, s čím měly Skaštice v prvopočátcích největší problémy?

Za dobu dvaceti let se tu hodně změnilo. Ze začátku jsme měli ale především problém dát dohromady vůbec družstvo, protože kluci z vesnice hrávali po okolních obcích. Nakonec jsme se ale semkli tady ve Skašticích.

Na který fotbalový rok vzpomínáte nejraději?

Rozhodně na rok 2004, kdy jsme postoupili do okresního přeboru, který hrajeme dodnes. Předvádíme krásný ofenzivní fotbal, žádného zaňdoura. Divákům se na to vždy pěkně dívá. Velkou tradici tu mají i žáci. Od roku 2007 hodně kluků v žákovském věku začalo přecházet do dorostu. Ten v letošní sezoně dosáhnul na krásné třetí místo v okresním přeboru.

Komu byste chtěl za ty dvě desítky let nejvíc poděkovat?

Osobně bych chtěl nejvíc poděkovat bývalému předsedovi Zdeňkovi Stančíkovi, který se tu nejvíc zasadil o rozvoj tělovýchovy ve Skašticích vůbec.

A co vám dělá v současné době největší radost?

Momentálně je to naše mládež. Několik hráčů už jsme dokonce zkoušeli v mužské kategorii. A úspěšně.

Zaslechl jsem, že fotbalové zázemí je ve Skašticích pořád stejné. Nejspíš to budete chtít vyvrátit, že?

Největší bolestí tu bylo vždycky zázemí, hlavně šatny. Koupili jsme však už přilehlý areál, který nebyl v našem vlastnictví. A v horizontu dvou let bychom tu chtěli postavit nové šatny a na zázemí konečně pořádně zapracovat.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© Oficiální stránky klubu TJ Skaštice
credit