Facebook YouTube E-mail
Home A-TÝM Finále mělo pro naše barvy hořký konec
formats

Finále mělo pro naše barvy hořký konec

Publikované dne Čtvrtek,Květen 30, 2019 podle v A-TÝM

Cesta pohárem hejtmana Zlínského kraje skončila pro Skaštice těsně pod vrcholem. Infarktový závěr utkání rozhodl o tom, že pohár získalo mužstvo Nevšové. Naše mužstvo drželo těsné vedení až do 91. minuty, kdy se střelecky prosadil kapitán Nevšové Beňo. Penaltovou loterii pak lépe zvládli Valaši, když proměnili všech 5 penalt, zatímco u nás jeden střelec zaváhal.

Sváteční zápas, na prvoligovém stadionu, který měl skvělou atmosféru. Naši hráči si byli vědomi důležitostí zápasu a možná i proto, se v jejich hře objevovalo příliš mnoho zbytečných ztrát a chyb. Ale i přesto to bylo skaštické mužstvo, které v první půli diktovalo tempo hry. První rozruch na tribunách přinesl nepovedený centr Gojše, který vytáhl nad břevno brankář Vaculík. Následně předvedli naši hráči pěknou křídelní akci, které chybělo jen gólové zakončení. Sovovu hlavičku vytáhl gólman na roh. Ve 24. minutě už se poprvé měnilo skóre. Zavadil poslal před bránu centr, který doputoval až na zadní tyč, kde byl zcela osamocen Tomáš MOTAL a tvrdou střelou k tyči rozjásal skaštické příznivce. Hostující akce táhl převážně aktivní Mujkoš. Po jedné takové pálil z pravé strany Květák, ale střela mířila nad bránu. Naopak vedení Skaštic mohl navýšit Bubla, kterého uvolnil chytrou přihrávkou Gojš, ale opět skvěle zasáhl brankář Nevšové.

Úvodní minuty druhé půle přinesly další dvě gólové šance Skaštic. Nejdříve předvedl dlouhý sprint Zavadil. Dostal přihrávku za obranu, posunul si míč kolem vybíhajícího gólmana, ale jeho střela z úhlu skončila jen v boční síti. Poté naše mužstvo podniklo rychlý brejk a vznikla z toho situace 2 na 1. Ale Mynarčíka doslova vychytal brankář Nevšové. Ty to promarněné situace zapříčinily, že se naše mužstvo s přibývajícím časem zatáhlo a bránilo hubený náskok. Naši hráči nedokázali podržet v útoku míč a Nevšová začala zatápět naší obraně. Při krásné střele Jurigy zachránila naše mužstvo tyč. Střelecký pokus Minárika zase mířil mimo bránu. Nevšová svůj tlak stupňovala. Skašticím se nedařilo dostat hru pod svou kontrolu a tak se místo vstřelení druhé branky více soustředily na udržení vedení. To se dařilo až do 91. minuty. To vznikl v naší šestnáctce závar, po kterém vystřelil BEŇO a míč přeletěl bezmocného Večeřu. To byla pro naše mužstvo velká a bolestivá rána. Po další odehrané minutě dobře pískající rozhodčí Zapletal zápas ukončil a musely tak na řadu přijít pokutové kopy. V nich byl jediný neúspěšný exekutor skaštický Lukáš Bubla a pohár tak putoval na Valašsko do Nevšové.

Velké poděkování patří všem skaštickým fanouškům, kteří přijeli do Zlína podpořit naše mužstvo. Vytvořili perfektní atmosféru a naše mužstvo podporovali po celé utkání. Věříme, že si i oni zápas užili, i když měl pro ně, stejně jako pro náš celý klub, hořký konec.

Nevšová – Skaštice 2:1 pp (0:1)

Branky: 91. Beňo – 24. Motal

Penaltu proměnili: Konečník, Sova, Batík L., Motal

Neproměnil: Bubla L.

Žluté karty: Michálek, Kuric, Mujkoš, Květák – Batík T.

Rozhodčí: Zapletal  – Vlk, Gloser

Diváci: 600

Sestava Skaštic:

Večeřa – Bubla L., Janalík, Motal, Batík T. – Vymětal R. (60. Mynarčík), Batík L., Zavadil, Sova, Gojš (85. Menšík) – Konečník (K)

Trenér: Roman Kolenič

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© Oficiální stránky klubu TJ Skaštice
credit