Facebook YouTube E-mail
Home OSTATNÍ S trenérem Koleničem jsme si popovídali o podzimní části sezóny
formats

S trenérem Koleničem jsme si popovídali o podzimní části sezóny

Publikované dne Čtvrtek,Listopad 30, 2017 podle v OSTATNÍ

batov-roman-kolenic-190713_denik-380

Po náročné podzimní části sezóny jsme nechali hráče, fanoušky a trenéry trošku odpočinout. Nyní Vám ale přinášíme zajímavý rozhovor s trenérem „A“ mužstva ROMANEM KOLENIČEM. Připravili jsme si pro něj několik otázek, na které nám ochotně odpověděl. Můžete si přečíst jeho hodnocení podzimu nebo jeho plány na mimofotbalové období. Trenér si dal na svých odpovědích záležet tak Vám všem přejeme příjemné počtení :-)

 

1. První otázka zcela jednoduchá. Jak hodnotíš podzimní část sezóny?

Podzim nám vyšel náramně. Úvodní dva zápasy celkem tradičně zvládáme, tak jsem byl v očekávání, jestli to dokážeme trošičku natáhnout, no a my to natáhli jak to jenom šlo :-). Pohled na tabulku hovoří jasnou řečí ovšem je lehce kuriózní, že třeba v KP vedoucí celek Provodova uhrál o dva body míň a má 12ti bodový náskok, kdežto my při porci 38 bodů máme k dobru pouze 6 bodů! Tím chci říct, že i celek Osvětiman měl skvělý podzim, což je třeba respektovat.

2. Vzhledem k postavení týmu v tabulce očekávám, že bude v tvých odpovědích hodně chvály. Zažil jsi vůbec ve své trenérské nebo hráčské kariéře tak vydařený půl rok?

Já jsem s tou chválou hodně opatrný, ale tady je samozřejmě na místě. Před všemi hráči musím smeknout. To jednoznačně! Já už jim to jednou během podzimu řekl, že se jim vrací jejich poctivost k tréninku, poctivost k fotbalu jako takovému a neskutečná soudržnost toho týmu! To, že jsou momentálně tam kde jsou, je zásluha jejich práce hlavně v tréninkovém procesu. Oni někteří brblají, že je toho moc, že dobrý trenér odpouští a takové ty kecy :-). Musejí si počkat, až je bude trénovat dobrý trenér, ten jim pak bude odpouštět :-). Takovou porci bodů za půl sezóny jsem zažil poprvé. Měli jsme tuším na Baťově nějakou šňůru, kdy jsme se z posledního místa zvedli až na první flek, ale tohle je strop. Bude se to těžko překonávat a já se netajím tím, že jsem hrozně rád, že jsem mohl být u toho!

3. Ve Skašticích tě znají jako náročného trenéra. Dá se teď říct, že jsi s podzimem spokojený?

Já si myslím, že každý trenér je svým způsobem náročný. Já chci mít vždycky hlavně čisté svědomí, jak k hráčům, tréninku, přípravě na utkání tak i k sobě samému. S podzimem jsem určitě spokojený. Ty první týdny jsem si to chtěl užít, což se mi podařilo:-). Teď už je to ale pomalu dějepis. Je třeba si uvědomit, že ten úspěšný podzim je taky nesmírně zavazující.

4. Po 13 zápasech mají Skaštice velmi kladné skóre 48:6. Co tě těší víc? Tolik nastřílených branek nebo pouze 6 inkasovaných?

Když si vzpomenu na čísla 55:55, což je skóre z minulé sezóny, tak si teď připadám jako kdybych přišel do Juventusu :-). Já odpovím trošku jinak. Jsem hrozně rád, že nepouštíme soupeře do šancí!! Tam je asi největší progres!

5. Za celou minulou sezónu získaly Skaštice 38 bodů. Na tuto cifru se nyní dostaly už po půli soutěže. V čem je největší rozdíl mezi současným mužstvem a týmem z předešlé sezóny? Nebo jaký je ten hlavní důvod, že tým tak šlape?

Těch důvodů je samozřejmě víc. Hlavně bych tady nechtěl moc odkrývat karty, ale ten hlavní vidím v tom, že celý podzim nám drželo zdraví!!!!! To, čím jsme si prošli po zdravotní stránce v minulé sezóně se nám teď vyhnulo obloukem :-). Tím pádem se vytvořila pozitivní konkurence, ustálila se sestava, ale pořád tam byli hráči, kteří šlapali těm ostatním na paty. Další důležitý faktor byl ten, že jsme s kolegou Lukášem Motalem trefili jednotlivé posty pro drtivou většinu hráčů a ti své role plnili na výbornou! Dalším důležitým bodem byl příchod Martina Glozygy. Přišel vlastně dva dny před prvním zápasem v Buchlovicích. Tam ještě nehrál v základu, ale potom jsme mu ušili post, na kterém kraloval a svojí zodpovědností a herní disciplínou se stal velmi důležitým článkem týmu. Dále nesmím zapomenou na návrat kapitána Michala Janalíka. Řeknu jenom tolik, že toho borce když postřelíte, věřte, že za týden je znovu připravený rvát se do krve za Skaštice! Trošku novou roli dostal i lídr Zdeněk Konečník. To je hráč, kterému když řeknete, že bude hrát pravého beka, tak bez mrknutí oka ho hrát bude :-). Změnili jsme i způsob bránění standardek, což byla parketa Montyho, který si vzal i útočné standardky a fungovalo to v obou vápnech. Venku jsme hráli 7 zápasů, uhráli v nich 20 bodů při skóre 30:4!!! Doma jsme v šesti zápasech uhráli 18 bodů, skóre 18:2!!! To jsou neskutečná čísla!!!

6. Z jakého podzimního utkání si měl největší obavy?

Nenazval bych to obavou. Chovám zdravý sportovní respekt ke každému soupeři. Asi nejtěžším soupeřem byly Bojkovice. Do 70 minuty naprosto vyrovnaný zápas. Kdyby mi v tu dobu někdo řekl, že vyhrajeme nakonec 6:1 poslal bych ho k Chocholouškovi :-). Taky nás potrápila hodně rezerva Viktorky Otrokovice, ale tam měl být stav o poločase 4:0 a bylo hotovo. Nakonec jsme horko-těžko uhájili hubenou výhru 2:1. Popravdě ale musím říct, že do Žalkovic jsme jeli s odhodláním konečně uspět v derby, ale když jsme v 6 minutě prohrávali 1:0 bylo mi všelijak :-)

7. Naopak, které utkání hodnotíš jako nejvydařenější?

Nepamatuji, že by Nedachlebice dostali někdy doma 7 branek, tam to byla jednoznačná záležitost a doslova koncert!

8. Je nějaký hráč v 1.A třídě, kterého by sis uměl představit v našem mužstvu? A proč?

V této soutěži hraje už plno kvalitních hráčů, takže hypoteticky určitě ano. Mám rád rychlostní krajní hráče a jednoho takového jsme si vyhlédli a můžu prozradit, že s námi nastoupí do zimní přípravy :-).

9. Bylo v sezóně nějaké období, kdy si musel u hráčů krotit nějakou přílišnou euforii?

Mám rád zdravou kabinu. Musí tam být živo, ne mrtvo! Euforii jsem rozhodně krotit nemusel, ale byl tam jeden moment, který se mi hrubě nelíbil a taky jsem to dal patřičně najevo!

10. Můžou hráči díky svým vydařeným výkonům počítat s „lehčí“ zimní přípravou?

Každá příprava je lehká. Takový Pitris nebo Staňa se už nemůžou dočkat. Doufám, že na start zimní přípravy přijdou všichni již částečně připraveni, abychom mohli začít trénovat naplno a postupně přidávat :-). Všichni ví co je asi čeká, takže to bude takové řekněme standartní. :-)

11. Je v plánu nějaké posílení týmu nebo jsi spokojený s dosavadním stavem?

O jedné potenciální posile jsem se už zmiňoval. Dále bychom rádi uvítali ještě gólmana. Na dva mančafty mít dva gólmany, to je tak na hraně. Ovšem sehnat dnes kvalitního brankáře je oříšek, takže uvidíme, jestli se nám podaří ho rozlousknout. Pokud nám neodejde někdo například do Sparty, tak bych byl s tímto stavem naprosto spokojený :-)

12. Bude součástí zimní přípravy i soustředění?

Ano bude. Jsem rád, že se to stává tradicí. V Morkovicích jsme našli pokaždé velmi vstřícné lidi a hlavně perfektní podmínky k přípravě. Letos  ho absolvujeme ve dnech 15. – 18. 2. 2018.

13. Máš nějaký trenérský vzor?

Trenérský vzor žádný nemám. Zažil jsem spoustu trenérů i v zahraničí, ale nikoho jsem nikdy nechtěl kopírovat. Mám svoji filozofii, které se držím a které věřím.

14. Tvůj oblíbený světový klub?

Já vlastně ani nemám žádný oblíbený tým. Líbí se mi týmy, které praktikují přímočarý, rychlý fotbal se spoustou rychlostních hráčů. Tím je dnes třeba Neapol, na kterou se dobře dívá, ale že bych to zase nějak prožíval to asi ne……….

15. Jak plánuješ využít zimní přestávku?

Jelikož mám dva syny a ten starší prochází ale těžkou pubertou, tak na něm musím teď zapracovat nejvíc!! Takže opět ve stresu. Mladší se snad už vylízal ze zranění, tak ho chci povzbudit v basketbalu. Tam je obrovská výhoda, že neznám vůbec pravidla, takže do toho nemůžu kecat :-). Těším se na Vánoce. Sejdeme se celá rodina a bude hodně veselo :-)

16. Ještě poslední otázka. Do zimní ale i letní přípravy rád hráčům ordinuješ „své 50“ (běh na 50 metrů, 60x-70x). Vyzkoušel sis tuto disciplínu i jako aktivní hráč?

Nevyzkoušel, za nás se to nedělalo. Byly úplně jiné tréninkové metody. Ale k téhle disciplíně bych rád uvedl, že pro mě nejsou až tak podstatné samotné úseky. Já hlavně poznám charakter hráče, jak se chová a věř mi, že tyto poznatky jsou neocenitelné!!!!!!

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© Oficiální stránky klubu TJ Skaštice
credit