Facebook YouTube E-mail
Home A-TÝM Skaštice porazily Strání, rozhodl Konečník
formats

Skaštice porazily Strání, rozhodl Konečník

Publikované dne Sobota,Srpen 22, 2020 podle v A-TÝM

Tři body z venku bylo důležité potvrdit i v domácím prostředí. Našemu týmu se to podařilo. Vítězství zařídil proměněnou penaltou a svou první trefou v sezóně kapitán Konečník.

Domácí byli od úvodního hvizdu aktivnější. Brzy se dostali i do první šance, ale hlavičku Lukáše Motala vyrazil brankář Popelka. Hosté se snažili kombinovat, ale Skaštice na to byly dobře připraveny a dařilo se jim získávat míče už ve střední pásmu. Hostující obraně se připomněl i Konečník, který prošel po levé straně, ale jeho přihrávka nenašla žádného ze spoluhráčů a tak proletěla kolem brankové čáry. Strání se zkoušelo prosadit hlavně přes svou pravou stranu, kde byl aktivní obránce Jahoda, ale žádný z jeho průniků neznamenal větší nebezpečí pro domácí bránu. Naopak se díky tomu dokázali prosadit domácí fotbalisté. Hosté ztratili na pravé straně míč, domácí přešli do rychlého protiútoku, který zakončil přesnou hlavičkou pod břevno Radim VYMĚTAL. V poslední minutě první půle ještě zahrávalo Strání standardní situaci, ale centr Palíka ukryl v rukavicích brankář Večeřa.

Začátek druhé půle se nesl ve znamení zmařených šancí domácího mužstva. To si během prvních 10 minut vytvořilo tři velmi dobré příležitosti k navýšení vedení. Konečníkovi ale v rozhodující chvíli míč uskočil, Lukáš Motal volil místo střely kličku, kterou mu obránce vystihl. Ondřej Zavadil po náběhu za obranu obešel i brankáře, ale z úhlu nedokázal trefit odkrytou bránu. A tak přišel pro domácí trest. Po sérii chyb ve skaštickém týmu se dostal do úniku střídající Michalec. Toho zastavil až za cenu faulu vracející se Bubla a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil PALÍK. Strání díky vyrovnávající brance ožilo. Ale jejich aktivitu brzy přibrzdil moment, kdy jeden z jejich hráčů zahrál rukou v pokutovém území a kopala se penalta i na druhé straně. Tíhu zodpovědnosti vzal na svá bedra Zdeněk KONEČNÍK  a přesnou střelou vrátil svému mužstvu vedení. Soupeř ještě v závěru přeskupil řady, ale na vyrovnání stavu to už nestačilo.

Naše mužstvo hned ve středu čeká další utkání. V rámci 1. kola Mol Cupu na domácím hřišti přivítáme momentálního lídra třetí ligy tým Vyškova.

Skaštice – Strání 2:1 (1:0)

Branky: 37. Vymětal R., 71. Konečník z pen. – 63. Palík z pen.

Žluté karty: Konečník, Vymětal – Čtvrtníček, Hruboš, Jahoda, Michalec, Horňák, Palík

Rozhodčí: Krondráf – Nápravník, Křepský

Delegát: Březáček

Diváci: 345

Sestava Skaštic:

Večeřa – Bubla L., Glozyga, Motal T., Batík L. – Sova (75. Petrúsek), Frýdl (89. Batík T.), Motal L., Menšík (28. Vymětal) – Zavadil (90. Sedlák), Konečník (K)

Trenér: Roman Kolenič

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© Oficiální stránky klubu TJ Skaštice
credit