Facebook YouTube E-mail
Home A-TÝM Skaštice vyhrály derby s Žalkovicema
formats

Skaštice vyhrály derby s Žalkovicema

Publikované dne Neděle,Září 10, 2017 podle v A-TÝM

Po závěrečném hvizdu rozhodčího byl slyšet radostný výkřik. To naši hráči slavili výhru v derby a také se udrželi na čele tabulky. Výhra v tomto prestižním duelu přišla právě v době, kdy v obci Skaštice slavili 750 let od první zmínky této malé vesnice. Velkou radost z výhry tak měl i skaštický  pan starosta.

Utkání se pro hosty nevyvíjelo příliš dobře. Bylo cítit, že jde o prestižní duel a v úvodu byli hostující hráči mírně nervózní. Klid na jejich kopačky nepřinesla ani 7. minuta hry. Skaštická obrana zaváhala při odkopu a domácí kanonýr Zdeněk HORÁK křižnou střelou překonal brankáře Stýbla. Inkasovaná branka ale se Skašticemi nezamávala. Hosté věděli, že je před nimi ještě dost času. Jejich hra se postupně začala zlepšovat. Zpřesnili kombinaci a vytvořili si územní převahu. Ovšem přes domácí důkladnou obranu se do vážnější šance nedostali. Žalkovice spoléhaly většinou na dlouhé nakopávané míče. S těmi si ale hráči Skaštic dokázali poradit. První velkou možnost skórovat měl Konečník. Naběhl si za obranu, ale jeho střelu dobrým zákrokem vyrazil brankář Svoboda. Ke konci první půle se tlak hostů ještě zvyšoval. Zdeněk Konečník zahrával dva přímé kopy z nadějných pozic, ale brankář domácích o jeho schopnostech dobře věděl a střely zneškodnil. Ovšem se třetím přímákem už si neporadil ani on a Zdeněk KONEČNÍK před odchodem do šaten vyrovnal stav.

I ve druhé půli sledovala početná divácká kulisa dramatické utkání. Domácí nastoupili do druhé části o něco aktivněji. Hostům chvíli trvalo než opět najdou svůj rytmus. Hrálo se převážně mezi šestnáctkami. Bylo vidět, že ani jedno z mužstev nechce udělat zbytečnou chybu. Oběma týmům se podařilo dostat míč do sítě, ale ani v jednom případě nebyla branka uznána pro ofsajdové postavení. Další gól už byl ale v rámci pravidel a obstaralo ho útočné duo Skaštic. Domácí obrana nedokázala odvrátit dlouhý balón. Ten si našel na levé straně Konečník, který přesnou přihrávkou za domácí stopery vybídl ke skórování Martina ANČINCE. Ten nezaváhal a poslal Skaštice do vedení. V dalším průběhu musely Žalkovice více otevřít hru a tlačit se do útoku. Tím se otvíraly možnosti pro hosty chodit do brejků. Jednu takovou nadějnou situaci pokazil Ančinec nepřesnou přihrávkou. Domácí měli šanci na vyrovnání, ale jejich záložník svůj únik vyřešil jen střelou těsně vedle tyče. Na konci duelu už si hostující obrana pohlídala závěrečný tlak Žalkovic. Skaštice své vedení udržely a získaly 6 vítězství.

Žalkovice – Skaštice 1:2 (1:1)

Branky: 7. Horák – 42. Konečník, 66. Ančinec

Žluté karty: Pospíšil, Horák P. – Glozyga, Batík, Konečník

Rozhodčí: Novák – Němec, Zelený

Diváci: 210

Sestava Skaštic:

Stýblo – Bubla L., Janalík (K), Motal, Vymětal R. – Sova (90. Icela), Batík, Glozyga, Uličný (78. Škrabana) – Konečník, Ančinec

Trenér: Roman Kolenič

Sestava Žalkovic:

Svoboda – Janečka M., Jankola, Netopil, Čevela (74. Zavadil) – Knap (72. Horák Petr.), Horák Pavel, Pospíšil (72. Kuba), Beneš – Bartušek (62. Němec), Horák Z.

Trenér: Luděk Juráň

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© Oficiální stránky klubu TJ Skaštice
credit