Facebook YouTube E-mail
Home OSTATNÍ TOP 11 Radka Frýdla
formats

TOP 11 Radka Frýdla

Publikované dne Středa,Únor 28, 2018 podle v OSTATNÍ

Radek Frydl

Radek si dal na své TOP 11 příkladně záležet Big Smile tak se v těchto mrazivých dnech v klidu usaďte a přečtěte si jeho představu o ideální fotbalové 11.

Sestavit nejlepší jedenáctku bez určitého časového období je podle mě nemožné. Každá generace, určitého časové období měla/má několik hráčů, kteří by do nejlepší jedenáctky patřili. Vybral jsem si pro sestavení mé nejlepší jedenáctky období posledních osmi let (2009-2017), kdy se na fotbal a hráče dívám z několika hledisek a pozoruji i nejmenší detaily co je mohou ovlivnit v jejich výkonu.

 

Rozestavení: 4–2-3-1

top 11 radka frýdla

 

Trenér:

Jupp Heynckes – Má za sebou skvělou hráčskou kariéru. Teď už zkušený trenér, kde byl, tam slavil úspěchy. Velký fotbalový odborník a stratég, u hráčů má obrovský respekt a autoritu, umí však být přátelský k hráčům a vyvolává dobrou atmosféru. Zkrotil temperament a přiměl pracovat pro tým takové hráče jako jsou Arjen Robben nebo Franck Ribéry. Své schopnosti, dovednosti, odbornost a coaching neustále potvrzoval a nejvíce v sezóně 2012/2013, kdy s Bayernem München získal trebl (Vitéž Německé ligy, Ligy Mistrů a Německého poháru), překonal a získal řady rekordů (nejvíce výher v řadě, nejvíce bodů Mistra na konci sezóny,…)

 

Brankář:

Gianluigi Buffon – Neuvěřitelná fotbalová dlouhověkost, bez žádných výkonnostních výkyvů v jeho velkolepé kariéře, což je neuvěřitelné, hrálo v jeho prospěch při mém výběru před P. Čechem a M. Neuerem. Obrovský srdcař, dirigent obraných řad, chladnokrevný, dobrá hra oběma nohama a především chytne vše, i když má třeba zakrytý výhled na balón.

 

Pravý obránce:

Daniel Alves – Motorka na pravé straně hřiště, která neustálé kvalitně podporuje útok, ale nezapomíná také kvalitně bránit. Neúnavný po celé utkaní – má snad dvoje plíce. Mimo hřiště je samá legrácka.

 

Pravý stoper:

Raphaël Varane – Mladý stoper, který má snad vše. Je vysoký, ale přitom rychlý a obratný, samozřejmě výborná hra hlavou, konstruktivní rozehrávka i pod velkým tlakem. Snad ho v jeho dobře rozjeté kariéře nezastaví nějaké vážné zranění.

 

Levý stoper:

John Terry (C) – Vůdce obrany, duše týmu, hecíř, správný Kapitán. Timing, poziční hra, výskok, hlavička, důraz, osobní souboje to jsou jeho domény. Dobře se orientuje při útočných standartních situacích, zaskočí i na brankové čáře.

 

Levý obránce:

Philipp Lahm – Taky pravý obránce jako Daniel Alves, ale takový hráč nemůže v mém týmu chybět. Hrát na pozici levého obránce mu nedělá žádný problém. Hrál na tomto postu několik let jak v Bayernu München tak i v Německé reprezentaci, než se později definitivně usadil na pozici pravého obránce. Jeho menší vzrůst ho nelimituje, neskutečně poctivý hráč a člověk, velký dříč, nic nevypustí, stále podporuje útok, v obraně jistota, prostě moderní bek.

 

Pravý střední záložník:

Xavi – Ikona Barcelony a Španělské reprezentace přes kterou šla většina akcí. Tvůrce hry, geniální fotbalové myšlení, klid na míči, přesné, překvapivé a finální přihrávky, to je pro tohoto hráče charakteristické.

 

Levý střední záložník:

Bastian Schweinsteiger – Spolu s mým tátou můj fotbalový vzor, takže je jasné, že nemůže chybět v mé nejlepší sestavě. Spielmacher, organizátor hry, obrovský bojovník, bere si na starost první rozehrávku od obránců, vytváří finální přihrávky, výborná střela ze střední vzdálenosti, exekutor přímých volných kopů, silný v osobních soubojích. Patří mezi stálice, kostru a srdce týmu, kolem které se staví další hráči.

 

Pravý záložník:

Arjen Robben – Když se řekne nebo napíše toto jméno, hned se mi vybaví jeho dominantní levačka, ale to není vše, co k němu patří. Je rychlý a mrštný, balón neustále přišitý u nohy v jakékoli rychlosti, dokonalý v řešení jeden na jednoho, i když všichni ví, že půjde na levou nohu, tak je tak dokonale oklame, že pohyb nezachytí a nesmím zapomenout na jeho zakroucené zakončení. Jeho mínusem je, že strhává k individualismu, proto je důležité mít trenéra jako je např. Heynckes, který má autoritu a zkrotí hráče a naučí ho hrát pro tým.

 

Střední záložník:

Frank Lampard – Pro tuto pozici dnešní vyspělí trenéři používají slovo „Desítka“. I když záložník dal neskutečně mnoho gólů, ať už ve vápně nohou nebo hlavou, s druhé vlny nebo střelou ze střední vzdálenosti. Playmaker, tvůrce finálních přihrávek, střelec, úspěšný exekutor pokutových kopů, střelec ze střední vzdálenosti, bojovník, který dýchá pro tým a je jeho základním stavebním kamenem.

 

Levý záložník:

Andrés Iniesta – Vynikající dribling a kontrola míče. Míč jako by měl přilepený u nohy, neviděl jsem, že mu někdo sebral míč bez faulu. Průniková přihrávka a narážečka je pro jeho hru charakteristická. Při přechodu jeden na jednoho používá nenapodobitelné zasekávačky nebo naznačení tělem. Má dobrou střelu kolem šestnáctky, kterou mnoho nevyužívá.

 

Útočník:

Didier Drogba – Všestranný útočník. Důrazný, rychlý, silný v osobních soubojích, kde udrží na zádech i dva obránce, podrží balón, sklepne pro záložníky nebo si poradí sám. Výborný timing, výskok, hra hlavou, dobrý kopací technika a nepostradatelný při obraných standartních situací. A to je nejdůležitější u útočníka, gól umí dát čímkoliv, jakkoliv a z kterékoliv pozice

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© Oficiální stránky klubu TJ Skaštice
credit