Facebook YouTube E-mail
Home A-TÝM Zdeněk Konečník poslal Skaštice do finále poháru
formats

Zdeněk Konečník poslal Skaštice do finále poháru

Publikované dne Středa,Květen 1, 2019 podle v A-TÝM

Skaštice poslal do finále ten nejpovolanější. Zdeněk Konečník jediným gólem rozhodl o tom, že si společně se svými spoluhráči zahraje finále O pohár hejtmana ZK a to na zlínské Letné. Tam, kde skaštický hráč, prožil velkou část své pozoruhodné fotbalové kariéry.

Fotbalový stadion v Chropyni se zaplnil jako už dlouho ne. Ve sváteční den si na semifinálový zápas našla cestu početná divácká kulisa. A ta se měla rozhodně na co dívat. Po opatrnějším začátku utkání se brzy měnilo skóre. Odražený míč po centru si našel Zdeněk KONEČNÍK  a přízemní střelou k tyči rozjásal fanoušky domácího mužstva. Následně se začalo hrát ve vysokém tempu. Akce se střídaly na obou stranách hřiště. Jak už to při takových zápasech bývá, nebylo nouze ani o ostřejší zákroky a urputné souboje. Skaštice mohly navýšit své vedení po akci Gojše, který z leva postupoval na brankáře Kvasic, ale jeho křižná střela minula levou tyč a skončila v zámezí. Hosté odpověděli nebezpečnou střelou Lepšy, kterou ovšem dokázal brankář Večeřa vyrazit. Jinak Kvasice hrozily převážně po standardkách, ale všechny tyto situace dokázala domácí obrana odvrátit.

Ve druhé půli obě mužstva v kvalitní podívané pokračovaly. Kvasice musely dohánět jednobrankovou ztrátu a tudíž si s přibývajícím časem vytvořily mírnou územní převahu. Před domácí bránu létaly centry ze stran, ovšem hráči Skaštic měli vždy dobré postavení a nedovolili hostům vážněji ohrozit svou bránu. Skašticím dobře pracovala středová řada, která vybojovala spoustu míčů a nedovolila hostům rozjet jejich akce. Šanci na vyrovnání měl Zapletal, který zakončoval po rohovém kopu, ale opět zasáhl domácí brankář. S přibývajícím časem se na hřišti ještě více přiostřilo. Takové momenty zvedaly z laviček i diváky a ti s běžícím časem, čím dál více zapojili své hlasivky a povzbuzovali své týmy. Rozhodnout mohl Vymětal, který unikl po pravé straně a běžel na brankáře Vymazala. Prostřelit ho však nedokázal a drama pokračovalo. Kvasice se v posledních minutách začaly spoléhat na dlouhé míče, které mířily do domácí šestnáctky. Tam ale kralovali stopeři Skaštic a většinu míčů dokázali odvrátit. Krásný fotbalový moment obstaral domácí Zavadil, který ač tísněn dvěma protihráči, dokázal vyslat technickou střelu, která skončila na spojnici břevna a tyče hostující brány. Domácí hráči dřeli až do úplného konce. Příkladem šel Konečník, který v posledních minutách neváhal pomoct svým spoluhráčům v zadních řadách a ve sprintovém souboji si to rozdal s nejrychlejším hráčem Kvasic Vojtáškem. Hostující kapitán nedokázal domácímu hráči uniknout, podobně jako celý hostující tým nedokázal vyzrát na domácí obranu. Skaštice tak společně se svými fanoušky mohly oslavit historický moment a to postup do finále soutěže „O pohár hejtmana Zlínského kraje“.

Skaštické mužstvo děkuje všem svým příznivcům za podporu v tomto nervy drásajícím duelu. Ještě nás čeká poslední krok a to finálový souboj proti týmu Nevšové. Utkání se bude hrát ve středu 29.5. od 17 hodin na prvoligovém stadionu Letná ve Zlíně.

Skaštice – Kvasice 1:0 (1:0)

Branky: 17. Konečník

Žluté karty: Zavadil – Stojaník, Musil, Vojtášek, Lepša

Rozhodčí: Stodůlka – Zelený, Svoboda

Diváci: 350

Sestava Skaštic:

Večeřa – Bubla L., Janalík (K)(87. Menšík), Motal, Batík L. – Vymětal R. (83. Ančinec), Frýdl R., Zavadil, Gojš, Sova – Konečník

Trenér: Roman Kolenič

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© Oficiální stránky klubu TJ Skaštice
credit