Facebook YouTube E-mail
Home A-TÝM Před středečním derby jsme si trochu popovídali
formats

Před středečním derby jsme si trochu popovídali

Publikované dne Neděle,Duben 28, 2019 podle v A-TÝM, OSTATNÍ

Bublis a Pepa (1)

Ve středu 1.5. se odehraje semifinále soutěže „O pohár hejtmana Zlínského kraje“. V tomto prestižním utkání se představí dva týmy, které se dobře znají. Před touto sezónou si obě mužstva vyměnily soutěže. I když Kvasice momentálně hrají 1.A třídu, mají velmi kvalitní kádr. To každopádně potvrzují i v soutěži, kterou vedou o 5 bodů a míří za postupem zpět do KP. Naše mužstvo, které je nováček právě v KP se také pohybuje na čele, o které se dělí s týmem Luhačovic. Obě regionální mužstva se dobře znají a dá se očekávat kvalitní ofenzivní podívaná. Z obou týmů jsme vybrali jednoho hráče, se kterým jsme si trošku popovídali právě o nadcházejícím derby. Z hostujícího mužstva je to útočník Josef ZAPLETAL, z domácího týmu obránce Lukáš BUBLA. Dá se předpokládat, že se během utkání právě tito dva fotbalisté budou hodně setkávat ve vzájemných soubojích. Položili jsme jim 7 stejných otázek, aby jsme získali jejich pohled na středeční semifinálový zápas, který se odehraje na hřišti v Chropyni od 17 hodin.

1. Sleduješ výsledky soupeře v probíhající sezóně?

Lukáš (SKA): Ano sleduji. Znám v Kvasicích nějaké kluky a přál bych jim postup za námi do KP, proto to sleduji pravidelně. Byl jsem i na jednom jejich zápase letošní sezony a shodou okolností to dopadlo tak, že z toho byla jejich první prohra :-)

Pepa (KVA): Ano sleduji s otevřenou pusou, tak jako většina lidí v mém okolí.

2. Máš představu, co by mohlo na soupeře ve vzájemném utkání platit?

Lukáš (SKA): Myslím si, že Kvasice budou určitě chtít, stejně jako my, hrát kombinační fotbal, čímž by se nám mohli otevírat prostory na rychlé přechody. Jinak těžko říct, Kvasice mají kvalitní a zkušený tým a každý zápas je jiný.

Pepa (KVA): O tom jsem nepřemýšlel, spíš budeme chtít hrát naši hru, pokud nám to soupeř dovolí. 

3. Koho považuješ za nejnebezpečnějšího hráče soupeře?

Lukáš (SKA): Nelze říct jednoho hráče, celý tým je kvalitní, což prokazují vedením v soutěži. Kvasice budou určitě nebezpečné ve standartních situacích, kde mají silné hráče. Stejně tak po krajích rychlé hráče, kteří můžou být nebezpeční a o útoku ani nemusím mluvit. Každý zápas se může projevit někdo jiný.

Pepa (KVA): Tak vzhledem k tomu, že Zdeněk Konečník má třikrát tolik gólů co já, tak určitě on. Další šikovný hráč je určitě můj bývalý spoluhráč z HS Kroměříž Ondra Zavadil.

4. Obě mužstva bojují ve své soutěži o čelo tabulky. Myslíš si, že pohár by mohl být na vedlejší koleji? Že by trenéři mohli šetřit své opory?

Lukáš (SKA): Určitě trenéři šetřit nikoho nebudou, minimálně ze strany Skaštic vnímám pohár (a případný finálový zápas ve Zlíně) jako jeden z hlavních cílů a prestižní záležitost.

Pepa (KVA): Nevím jak ve Skašticích, ale u nás se nikdo šetřit určitě nebude. Bereme to minimálně jako každý jiný zápas.

5. Jaký očekáváš zápas? Bude to taktická bitva nebo utkání plné krásných akcí a spousty gólů?

Lukáš (SKA): Očekávám náročný zápas, který by však mohl být zajímavý pro diváky, protože se potkávají dvě mužstva, která chtějí hrát fotbal. Věřím, že ani Kolco a ani trenér Bláha nebudou ordinovat nějaký defenzivní a taktický plán.

Pepa (KVA): Tak zase budu mluvit spíše z naší strany. My se vždy snažíme hrát fotbal a útočit. Se Skašticema to nebude jinak. Hrajeme si prostě to svoje a pokud se mám bavit o soupeři, tak si myslím, že to bude mít stejné.

6. Semifinále se hraje ve svátek 1. května. Očekáváš, že dorazí na zápas hodně diváků? A čím by se je na zápas nalákal?

Lukáš (SKA): Určitě věřím, že dorazí dost lidí – je svátek, obě mužstva jsou z Kroměřížska a snad by mělo být i přijatelné počasí. No a čím bych je nalákal? Nerad bych to zakřiknul, ale pokud se podíváme na tabulku 1.A třídy a KP, vidíme, že se potkávají dva týmy, které hrají o přední pozice a v kolonce vstřelených gólů za 18 zápasů jsou čísla 71 resp. 61, což samo o sobě slibuje zajímavé utkání.

Pepa (KVA):  Prvně jsem si myslel, že bude hodně lidí, ale když se o tom bavíme s klukama, tak o tom moc lidí neví. Chtělo  by to asi nějakou reklamu, aby lidi věděli, že se vůbec něco takového hraje. Pak očekávám, že lidi určitě přijdou.

7. Finále poháru se bude hrát na prvoligovém stadionu ve Zlíně. Už si někdy na takovém stadionu hrál?

Lukáš (SKA): Když jsem hrával v Kroměříži, zahrál jsem si na hezkých stadionech a hřištích. Porovnatelný stadion by mohl být ten v Uherském Hradišti, kde hrává 1. FC Slovácko a kde jsem měl možnost hrát. Ale rád bych si něco podobného zopakoval ve Zlíně se Skašticemi.

 

Pepa (KVA):  Ano už jsem na stadionu ve Zlíně měl tu čest hrát, ale nikdy jsem tam nehrál žádný finále. Takže to bude “speciální” pokud by se to samozřejmě povedlo

Oběma hráčům děkujeme za rozhovor.

 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© Oficiální stránky klubu TJ Skaštice
credit