Facebook YouTube E-mail
Home OSTATNÍ Lukáš Motal si přechod mezi muže pochvaluje
formats

Lukáš Motal si přechod mezi muže pochvaluje

Publikované dne Středa,Leden 14, 2009 podle v OSTATNÍ

Jednou z nových tváří v kabině prvoligové Tescomy se stal od letošní zimy talentovaný záložník Lukáš Motal. Nadějný středopolař hájil ještě na podzim zlínské barvy v nejvyšší celostátní soutěži staršího dorostu, dál už by měl ale pokračovat v seniorských kategoriích. Přípravu začal s A-mužstvem, ovšem během jara bude připraven i pro potřeby třetiligové juniorky.

Jeho přeřazení do A-mužstva však nebylo zase až takovým překvapením. Vždyť už v létě se hodně nahlas hovořilo o jeho přesunu do B-týmu Tescomy. Nakonec ale ještě zůstal pod vedením kouče Aloise Skácela v mužstvu prvoligového staršího dorostu U19. A na hřišti patřil mezi nejvýraznější komety podzimní části soutěže. „Důležité ale bylo, že se dařilo celému mančaftu. Díky tomu vynikly i mé výkony,“ poznamenal Motal.

V zimě již ale nebylo vyhnutí. Dorostenecká soutěž mu začínala být malá a bylo proto potřeba udělat další krůček směrem nahoru. „Zatím si trochu zvykám, je to velký skok. Vše je rychlejší, agresivnější a chvíli bude trvat, než se plně zadaptuji,“ uvedl autor jedenácti podzimních branek z první celostátní ligy staršího dorostu, jenž už však hájil barvy A-mužstva v zimním turnaji Tipsport Cup na umělé trávě v Brně.

Také proto si první týdny ve světě profesionálního fotbalu pochvaluje. „Konečně jsem poznal, jak funguje prvoligová kabina. Tréninky už mají úplně jinou úroveň. Naštěstí mi starší a zkušenější kluci pomohli a poradili, čímž mi přechod do mužů usnadnili,“ nechal se slyšet Lukáš Motal, který se nevzdává ani myšlenek na pozvánky do mládežnických reprezentačních výběrů.

„Není to ale moje priorita čísla jedna. Volbu reprezentačních trenérů stejně příliš ovlivnit nemohu a konkurence je opravdu velká. Především bych byl proto rád, kdyby se dařilo juniorce, a pokud přidám i pár minut v první lize, bude to pro mě něco na víc,“ svěřil se 19letý fotbalista, kterého na jaře čeká ještě jeden vrchol, tentokrát však nesportovní. „Maturuji na Střední průmyslové škole strojní ve Zlíně. Věřím, že to dobře dopadne, a poté se musím rozhodnout, jakým směrem se vydám v dalších letech,“ doplnil kreativní středopolař Tescomy.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© Oficiální stránky klubu TJ Skaštice
credit