Facebook YouTube E-mail
Home A-TÝM Skaštice vydřely postup do dalšího kola poháru
formats

Skaštice vydřely postup do dalšího kola poháru

Publikované dne Neděle,Srpen 5, 2018 podle v A-TÝM

Tak to byla pořádná fuška. Skaštice se do dalšího kola poháru doslova protlačily na poslední chvíli. Ve čtvrté minutě nastavení vyrovnal střídající Konečník a v penaltách poté čaroval brankář Stýblo.

Vstup do utkání vyšel lépe hostujícímu mužstvu. Po pěkném centru Batíka se prosadil hlavou SOVA a vypadalo to, že Skaštice budou plnit roli favorita hned od začátku duelu. Ovšem, jak už to bývá, pohárová utkání bývají velmi nevyzpytatelná. Domácí se nevzdali a postupně začali ovládat střed pole. A po dvou hrubých chybách hostujících hráčů se fotbalistům Šumic podařilo brankový stav otočit. Skaštice vypadly  z rytmu a jejich hra postrádala přesnost a myšlenku. Naopak domácí svou důraznou aktivní hrou drželi hostující hráče v dostatečné vzdálenosti od své brány. Skaštice až ke konci první půle více zaměstnaly domácího brankáře. A povedlo se jim vyrovnat. Lukáš BATÍK si na zadní tyči naběhl na rohový kop a osamocený pohodlně skóroval.

Inkasovaná branka do šatny ovšem s domácím týmem moc nezamávala. Šumice byly i ve druhé půli velmi nebezpečné a bylo to opět domácí mužstvo, kterému se podařilo vsítit vedoucí branku. Po standardní situaci si našel propadlý míč PILKA, nejprve výborně zasáhl brankář Stýblo, ale druhá střela domácího hráče už skončila v síti. Třetí inkasovaný gól opět nahlodal psychiku hostujících hráčů, kteří museli znova dotahovat. A nebýt brankáře Stýbla, asi by se jim to ani nepovedlo. Zkušený gólman Skaštic zneškodnil dvě nebezpečné akce domácích. Po prostřídání sestavy dokázali hosté svého soupeře více zatlačit do defenzivy. Domácím začali ubývat fyzické síly a snažili se ubránit své těsné vedení. To se jim dařilo až do poslední minuty nastaveného času. I diváci v dalekých Šumicích poznali umění fotbalového básníka Zdeňka KONEČNÍKA. I když jen nějakých 10 minut. Ten obešel svého strážce a jeho pokus skončil v domácí bráně – 3:3. Hned poté následoval závěrečný hvizd. V penaltovém rozstřelu žádný z našich střelců nezaváhal. Naopak gólman Stýblo dva pokusy domácích hráčů zneškodnil a poslal tak Skaštice do 3. kola, kde zavítají na dobře známou půdu Osvětiman.

Šumice – Skaštice 3:4 pp (2:2)

Branky: 16. Kelíšek, 20. Žampach, 65. Pilka – 10. Sova, 45. Batík L., 90. Konečník

Penalty proměnili: Konečník, Sova, Batík L., Škrabana

Neproměnili: Kelíšek, Pilka

Žluté karty: Motal, Mynarčík, Janalík

Rozhodčí: Kotačka – Němec, Polášek

Diváci: 160

Sestava Skaštic:

Stýblo – Vymětal R. (69. Bubla P.), Janalík (K), Motal, Batík L. – Mynarčík (83. Konečník), Glozyga (69. Ančinec), Frýdl R. (73. Škrabana), Gojš – Sova, Batík T. (59. Menšík)

Trenér: Roman Kolenič

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© Oficiální stránky klubu TJ Skaštice
credit